01 Feb 2012

Kuidas seada eesmärke võõrkeele õppimiseks

Võõrkeele õppimise näol on üldjuhul tegemist pikaajalise protsessiga.
Selle jaoks, et püsida graafikus ning saavutada õppimises heal tasemel progressi, on eesmärkide määramine äärmiselt tähtis.
Kui sa pole kunagi varem oma õppeplaani koostanud, siis võib asi tunduda keerulisena. Siin on mõningad abinõud, mille abil seada endale eesmärke.

 

Määra kindlaks oma ajalised võimalused ning õppimise aeg

Isegi kui sul pole keele selgeks õppimise aeg täpselt määratletud, kuid sa loodad selle kunagi tulevikus ära õppida, on lühiajaliste eesmärkide määramine enese teel hoidmiseks äärmiselt oluline. Kui plaan on saavutada keeleline soravus on ühe aastane periood heaks alguseks.
Nüüd tuleb antud aasta jagada neljaks kolme kuuliseks kvartaliks ning määrata igale kvartalile eesmärgid.

Samuti tuleks avestada seda, kui palju aega suudad sa antud keele õppimisse investeerida. Liitudes 8 tunnise intensiivkursusega kolme kuu vältel jõuad sa  keeleõppes tunduvalt kaugemale kui kulutada õpingutele ainult pool tundi päevas.

Kuid isegi poole tunnisest intensiivõppest piisab selleks, et saavutada järjepidavaid tulemusi. Lisa õppimise aja leidmiseks soovitan kaasas kanda sõnaraamatut, et vabadel hetkedel (bussis sõites) õppida uusi sõnu. Kasuks tulevad ka audio kursused, mida saab kuulata autos.

 

Alusta kommunikatiivsete eesmärkidega

Kommunikatiivsed eesmärgid keskenduvad sellele, milliseid ülesandeid sa antud keelega sooviksid täita. Siia kuuluvad näiteks: söögi tellimine restoranis, lühikese kirja kirjutamine tuttavale jne. Seda tüüpi eesmärkide määramine tagab pideva progressi valdkondades, mis on sinule tähtsad. Samas see motiveerib, kuna tekib tunne, et sa tõesti õpid ja arened.

Sea endale kolme kuu kommunikatiivsed eesmärgid: rääkimise, kuulamise, lugemise ja kirjutamise näol. Pärast seda jaga antud eesmärgid omakorda nädalate kaupa, et neid oleks lihtsam saavutada.

 

Ole paindlik

Üllatused on keele õppimise kõige huvitavamad osad. Sa ei tea kunagi mis uus keel sulle ette võib visata. Seega ei pea endale seatud eesmärgid olema kivikindlad.

Võib-olla üks sinu kuu eesmärkidest oli rääkida mõni huvitav jutt oma elust mineviku vormis. Ülesandega alustades avastad aga, et antud keelel on mitu mineviku vormi ja see võtab sul veidi aega, ennem kui omandad kõik vormid. Sõnasta oma eesmärk ümber ja alusta ühe mineviku vormi õppimisest.

[top]